Toto řešení skrývá nebezpečí nesprávného nastavení délky spojovacího prostředku. V tomto případě není možné pracovat z jednoho kotvicího bodu za pomoci jedné délky spojovacího prostředku.
Obecně je toto řešení chybné.
I když v tomto případě je délka volného konce spojovacího prostředku cca 2,0 m, celková výška pádu je poměrně značná.
Výpočet výšky...
Tato varianta předpokládá používání spojovacího prostředku vždy do 1/2 vzdálenosti k nejbližšímu kotvicímu bodu. Volný prostor je nižsí než u příkladu 3a.
I tento způsob řešení není nejvhodnější, protože:
- vyžaduje časté převazování mezi kotvicími body
- vyžaduje mnoho prostupů střešním pláštěm
-...
Tento způsob řešení ochrany pracovníků proti pádu patří k "nejbezpečnějším" a zároveň poskytuje dostatečný pracovní komfort. I u tohoto řešení je nezbytné počítat s potřebnou výškou pro bezpečné zachycení pádu.
Výpočet podél volných...
Při stanovení vzdálenosti permenentního poddajného kotvicího vedení od hrany možného pádu ve vztahu k potřebnému volnému prostoru pro bezpečné zachycení pádu, je nutné brát v úvahu hodnoty uvedené v této tabulce.
Rovněž dynamické zatížení spojovacích prvků, jak vyplývá z tabulky, je...
Bezpečnost práce na rozsáhlejších šikmých střechách je možné řešit také kotvicím zařízením s permanetním kotvicím vedením - typ C EN 795:2012.
Pravidla pro umísťování kotvicích bodů a permanetního kotvicího vedení jsou obdobná jako při navrhování plochých střech. Vzdálenost...
Při využití jednotlivých kotvich zařízení a bezpečnostních střešních háků pro tyto typy střech je nutné dbát zejména dvou zásad:
- dodržení maximální vzdálenosti k dalšímu postupovému kotvicímu bodu při pohybu po střeše,
- řešit všechny nezabezpečené hrany možného pádu. Zejména u pultové střechy je...
U řady střech tohoto typu je použití permanentního poddajného kotvícího vedení typu C dle EN 795:2012 vedeného po hřebenu střechy a u rozsáhlehlých střech dobrým a cenově přijatelným řešením. Používá sezpravidla také u střech, kde se vyžaduje pohyb po celé ploše. Hřebenový...
I když celoplošná potřeba pohybu po šikmé střeše v rámci údržby a provozu objektu je spíše vyjímečná, rastr, který určuje největší vzdálenost (uhlopříčnou) mezi jednotlivými kotvicími body/bezpečnostními střešními háky, které slouží k upevnění krabiny spojovacího...